راهکارهایی برای حفظ محیط زیست در سال نو

ساخت وبلاگ
چکیده : هیچ تردیدی در تکرار برای چیزی که به نفع همه است وجود ندارد. این تصمیم سبز که عمل کردن به آن کار بسیا... با عنوان : راهکارهایی برای حفظ محیط زیست در سال نو بخوانید :

هیچ تردیدی در تکرار برای چیزی که به نفع همه است وجود ندارد. این تصمیم سبز که عمل کردن به آن کار بسیار راحتی‌ می باشد ، ما را از عادت های اشتباه‌ ، که سازگار با محیط زیست نیستند ، دور خواهد کرد.

سعی کنید که پسماندهای مضر را به محیط زیست خود وارد نکنید

برای حفظ محیط زیست در سال نو سبز فکر کنیم

به یاد داشته باشید که کار‌های بزرگ اغلب با قدم‌های کوچک آغاز می شوند. سعی کنید فردی باشید که پسماندهای مضر را به محیط زیست خود وارد نکنید و از قطعنامه منع ورود زباله پلاستیکی به اقیانوس‌ها که توسط کشورهای عضو سازمان ملل متحد به امضا رسیده است ، حمایت ‌کنید.

در این مقاله برخی‌ از فعالیت‌هایی‌ که به اجرای این تصمیم به شما کمک می کند مطرح می شود. این فعالیت‌ها باعث میشود که مقدار پول بیشتری را ذخیره کنید و رد پای کربن و میزان زباله‌های خانگی خود را کاهش دهید.

1? استفاده روزمره از محصولات قابل بازیافت

  • در لیوان‌های مخصوص خود، قهوه و یا چای میل کنید و از نوشیدن در لیوان‌های کاغذی یا پلاستیکی که به سلامتی‌ شما آسیب رسانده و برای محیط زیست نیز بسیار مضر می باشند، خودداری کنید.
  • همواره از دستمال‌های پارچه‌ای که قابل شستشو و استفاده مجدد است برای تمیزکردن در خانه استفاده کنید.
  • بذر گیاه را در ظروفی مانند ظرف ماست و ظروف مشابه آن بکارید و زمانی که به اندازه کافی رشد کرد در زمین بکارید.
  • برای جمع آوری زباله ها می توانید از کیسه های پلاستیکی که به دلایل مختلف در منزل انبار می شود در سطل زباله استفاده کنید.
  • از خریداری محصولاتی که فکر می کنید بسته بندی خیلی زیادی دارند ، جلوگیری کنید .
  • استفاده از مواد شوینده‌ آلی ارزانتر و کم خطر مانند سرکه سفید ، جوش شیرین و عصاره لیمو (که پاک کننده خوبی برای لکه های چربی است) از راههای حفظ محیط زیست می باشد.

 • در اتومبیل یا ساک دستی خود از محصولاتی چون کیسه‌های خرید قابل بازیافت استفاده کنید. با مصرف نکردن یک کیسه پلاستیکی در هفته، هر خانواده ایرانی می‌تواند از مصرف حدودا بیش از 800 میلیون کیسه پلاستیکی در سال جلوگیری کند.

نکته:

اگر نیاز به استفاده از محصولات یکبار مصرف داشتید، از ظروف یکبار مصرف گیاهی به زیست که علاوه بر زیست تخریب پذیر بودن به سلامت مصرف کننده آسیبی نمی رسانند، می توانید استفاده کنید.

با خرید ظروف گیاهی به زیست می توانید در میزان آبی که حین شستن ظروف مورد استفاده مصرف میشوند، صرفه جویی‌ نمایید.

2? کاهش مصرف انرژی

  • شارژ تلفن، دستگاه‌های صوتی و یا تصویری خود را از برق خارج کنید. حتی اگر میتوانید، لوازم برقی‌ خود را بر روی یک تایمر قرار دهید تا آنها به طور خودکار در شب خاموش شوند. از این طریق شما به کاهش مصرف برق و انرژی کمک خواهید کرد.
  • لوازم الکترونیکی که خوب کار نمی کنند، را تعمیر کنید.
  • وسایلی را که مستقیما به برق وصل می شوند تا باتری انتخاب کنید.
  • لامپهای معمولی را با لامپهای فلورسانت فشرده که عمری طولانی‌ تر نسبت به لامپ‌های قدیمی‌ دارند تعویض کنید.
   از این طریق مصرف انرژی تا 80% کاهش می یابد.

3? استفاده از وسایل نقلیه عمومی

از وسایل نقلیه عمومی‌ بیشتر استفاده کنید زیرا بدین وسیله دی اکسید کربن به طرز قابل ملاحظه ای کاهش پیدا می کند و کمک زیادی در کاهش آلودگی‌ هوا می شود.

یکی از راههای صرفه‌جویی و حفظ محیط زیست ، خرید و مصرف معقول کالاها اعم از مواد خوراکی ، پوشاک ، لوازم منزل و غیره است و علاوه بر آن توان اقتصاد خانواده را بالا می‌برد.

به عبارت بهتر با صرفه جویی و خرید صحیح و منطقی ، پس اندازهای کوچکی حاصل می شود که می‌توان با آن برای فعالیت‌های مفید سرمایه‌ گذاری کرد و در عین حال به حفظ محیط زیست نیز کمک کرد.

 
ظروف یکبار مصرف گیاهی، خرید ظروف گیاهی,...
نویسنده : فاطمه عابد بازدید : 48 تاريخ : چهارشنبه 16 خرداد 1397 ساعت: 17:16